Мета: Ознайомити учнів із коротким поясненням письмового віднімання двоцифрових
чисел з переходом через розряд; удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі
з буквеними даними; розвивати логічне мислення, математичне мовлення;
узагальнювати вміння розв’язувати рівняння; закріплювати вміння обчислювати
периметр прямокутника; виховувати любов до математики, позитивне ставлення до
навчання.
Обладнання: картки для усного
рахунку, картки з рівняннями, картки для індивідуальної роботи
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.
Усний
рахунок
Гра
«Я тобі ти мені» (розв'язування
прикладів на картках – показує вчитель)
7 ·
8 9 : 1 7 · 4 36 : 9 80 : 10 0 · 4 5 · 7 6 · 8 72 : 9
3 ·
7 6 : 6 8 · 8 2 · 9 6 · 9 81 : 9 7 · 7 42 : 6 40 : 8
-
Тепер
ви мені задаєте приклади і якщо я називаю неправильну відповідь ви швиденько
мене виправляєте.
Знайди
невідоме
Розв’язати рівняння 700 - х = 450 х –
50 = 300
х
= 250 х = 350
Завдання «Розвідники»
- Знайти приклад із відповіддю 760
420+340 570+120 360+400
320+140 340+230 650+110
- Знайти неправильно розв’язані приклади
450 – 50 = 400 570 - (120 - 110) = 340 ( 560)
650 – 120 = 300 (530) 450 – 200 + 50 = 300
2.
Самостійна
робота ( на дошці )
-
Що
нового ви дізналися на минулому уроці?
54
– 18 = 36 87 – 29 = 58 90 – 35 = 55 63 – 28 = 35 72 – 36 = 36
3.
Самоперевірка
( на дошці )
ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку. Мотивація навчальної
діяльності.
ІV. Опрацювання матеріалу уроку
1.
Робота
з підручником с. 97 № 624 (самостійно)
-
Як
потрібно виконувати письмове віднімання?
Фізкультхвилинка
(для очей та рук)