воскресенье, 4 января 2015 г.

Урок математики у 2 класі


Тема. Вправи і задачі на засвоєння таблиці ділення на 7.

Мета: предметні математичні компетентності: закріплювати знання учнів таблиці ділення на 7; вправляти учнів у складанні правильних рівностей і користуватися математичною термінологією; удосконалювати навички розв'язування задач; розвивати мислення, увагу, пам'ять, обчислювальні навички; формувати розуміння ролі математики у пізнанні дійсності.

Ключові компетентності: вміння вчитися -  самоорганізовуватися на навчальній діяльності; загальнокультурні – дотримуватися норм мовленнєвої культури, виконувати завдання старанно і акуратно; соціальної – продуктивно співпрацювати із однокласниками.


Обладнання: малюнки квітів з прикладами, метеликів, малюнки квітів для прикладів з віконечками, малюнок найбільшої квітки – рафлезії, квітка – семицвітка, зразок написання цифри 7, листівки із зображенням підсніжника, сон – трави, проліска, маленькі різнокольорові квіточки для бонусів, плакат з коротким записом до задачі, картки для гри «Шифрувальник».

Тип уроку: урок закріплення знань.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Хочеться розпочати урок із вислову «Діти, як квіти». Всі різні і неповторні. Наш урок буде присвячений квітам – дивовижним створінням. На протязі уроку за правильні відповіді та гарну поведінку ви отримаєте бонуси – квіточки, а наприкінці уроку  кожен підрахує свій букет і отримає оцінку.
ІІ. Актуалізація опорних знань. Усна лічба.
1. Гра «Квіткова галявина».
- Яка пора року завітала до нас?
- Весна принесла тепло і пробудження природи.
- Знайдіть квіточку для кожного метелика.
7 · 3       6 · 5      49 : 7       36 : 6       63 : 7        7 · 4       6 · 9        56 : 7
   6           54          28             8               30             9            21            7

2. Лічба 6 до 60; 7 до 70.
- Полічіть 6 до 60 швидко, як піднімається парашутик кульбабки.
- А тепер 7 до 70.
3. Кольорові задачі.
Оленка доглядає за квітником 21 день. Скільки це тижнів?
У магазині «Квіти» було 49 білих троянд , рожевих – 7. У скільки разів рожевих троянд менше, ніж білих?
Олеся посадила 6 тюльпанів, а нарцисів – 7 разів більше. Скільки нарцисів посадила Олеся?
Скільки всього квітів посадила Олеся?
4. Завдання «Зірви квіточку» (повторення компонентів виразів)
     -   20 = 40               7 ·        = 63                   : 7 = 8                    + 16 = 20
- Який компонент невідомий у першому виразі?
- Як знайти невідоме зменшуване?
- Який компонент невідомий у другому виразі?
- Як знайти невідоме ділене?
(Аналогічно робота проводиться із третім і четвертим виразами)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
- Сьогодні на уроці ми будемо закріплювати таблицю ділення на 7, розв'язувати задачі, вдосконалювати обчислювальні навички, вчитися виконувати завдання акуратно і охайно, дотримуватись правил культури по відношенню до однокласників.
- Поясніть, для чого ми вивчаємо таблицю множення і ділення?
- Чи знадобляться ці знання у повсякденному житті?
ІV. Розвиток математичних знань.
1. Бесіда «Квіти в нашому житті»
- Для чого вирощують квіти?
- На які групи діляться квіти?
- Найбільшою квіткою у світі є рафлезія. Її діаметр досягає 1 м, а вага – 7 кг.
2. Хвилинка каліграфії.
- Пригадайте казки, де є число 7. Однією з таких казок - є казка «Квітка – семицвітка». 
- Хто знає, що виконувала чарівна квіточка у казці?
- Моє перше бажання каліграфічно написати 1 рядок цифри 7. Подивіться на зразок. З яких елементів вона складається?
- Друге моє бажання – запишіть відповіді до прикладів. Між числами відступаємо 1 клітинку.
14 : 7        28 : 7     63 : 7       21 : 7         35 : 7     56 : 7       42 : 7        49 : 7  
(2, 4, 9, 3, 5, 8, 6, 7)
3. Складання числових рівностей с. 125 № 836 (Коментовано)
- Який вираз називають рівністю?
4. Творча робота над задачею с. 125 № 837
- Поети, композитори, художники створили багато творів про квіти. Ми теж малі умільці неодноразово виготовляли листівки із зображенням квітів. 
- Розв'яжемо задачу про листівки. 
- Прочитайте умову задачі 837.
- Про що йде мова у задачі?
- Прочитайте питання. Про що треба дізнатися?
- Чи можемо зразу відповісти на питання задачі?
- Якою дією запишемо розв'язок задачі?
- Запишіть у зошити вираз і відповідь.
- Поставте ще питання до задачі.
  Фізкультхвилинка
5. Самостійна робота (На дошці приклади біля кожного стовпчика квітка: підсніжник, сон – трава, пролісок, відповіді закриті).
- Як називаються ці квіти? Що ми знаємо про них?
- Виберіть стовпчик із квіткою, яка вам подобається і розв'яжіть самостійно приклади. 
- Приклади записуємо у 2 стовпчики, дотримуючись культури  запису.
7 · 5 – 18 = 17                                        35 : 7 · 4 = 28                                    ( 42 – 18 ) : 3 = 8
7 · 6 – 19 = 23                                        40 : 5 · 2 = 16                                    ( 16 + 29 ) : 5 = 9
5 · 7 + 25 = 60                                        30 : 5 : 2 = 3                                      ( 41 – 27 ) : 2 = 7
32 : 4 + 7 · 6 = 50                                     53 – 7 · 5 = 18                                   4 · ( 6 + 3 ) = 36
4 · 5 – 2 · 3 = 14                                    5 · ( 13 – 6 ) = 35                              42 : ( 21 – 14 ) = 6
5 · 5 – 16 : 2 = 17                                      ( 72 – 36 ) : 4 = 9                              28 : ( 2 + 5 ) = 4
6. Самоперевірка (на дошці).
  Офтальмологічна пауза.
7. Усна вправа с. 126 № 838
- Скільки виростили гіацинтів і фікусів?
- На скільки менше фікусів, ніж крокусів?
- На скільки більше фікусів, ніж гіацинтів?
- Які ще запитання можна поставити за малюнком?
8. Бліц – опитування.
Гладіолусів – 3, а жоржин – у 7 разів більше. Скільки жоржин?
Лілій – 17, а дзвіночків – на 4 більше. Скільки дзвіночків?
Ромашок – 7, а нагідок – 35. У скільки разів нагідок більше, ніж ромашок?
У букеті 5 червоних троянд, а білих менше. Скільки може бути білих троянд?
Із множини слів вилучіть зайве: ромашка, дзвіночок, підсніжник, береза, гладіолус.
- Чому зайве слово береза?
9. Аналіз задачі с. 126 № 839. (На дошці плакат з коротким записом)
Футболісти – 24   
                                                  на скільки > футболістів ?
Хокеїсти - ?, у 3 рази < 
- Про кого задача?
- Скільки футболістів?
- Скільки хокеїстів?
- Яке питання до задачі?
- Чи можемо зразу на нього дати відповідь? Чому?
- Як знайти скільки хокеїстів?
- Запишіть першу дію.
- Тепер можемо відповісти на питання задачі? Чому?
- Якою дією?
- Запишіть другу дію.
- Чи можемо задачу записати виразом? (24 – 24 : 3)
- Запишіть відповідь. Відповідь починаємо словом на.
- Чи використовуємо квіти у спорті? Коли?
V. Підсумок уроку
1. Розв'язування логічних завдань
С. 126 № 840 ( усно)
Гра «Шифрувальник»
Ділене 63 49 14 42 35 21 28
Дільник 7 7 7 7 7 7 7
Частка
6 7 9 3 2 4 5
а і в м т о є
- Сьогодні день народження у чарівної дівчинки Юлі.
- Яке слово зашифроване?
- Ми вітаємо тебе, Юлечко. Даруємо тобі квітку – семицвітку і оплески. Нехай збудуться всі твої бажання.
2. Завдання «Збери букетик» 
- А зараз кожен зберіть свій букетик. Скільки у кого квіточок?
3. Оцінювання.
VІ. Домашнє завдання с. 126 № 841, № 842.




Комментариев нет:

Отправить комментарий