понедельник, 26 января 2015 г.

Письмове віднімання двоцифрових чисел з коротким поясненням.


Мета:  Ознайомити учнів із коротким поясненням письмового віднімання двоцифрових чисел з переходом через розряд; удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі з буквеними даними; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; узагальнювати вміння розв’язувати рівняння; закріплювати вміння обчислювати периметр прямокутника; виховувати любов до математики, позитивне ставлення до навчання.
Обладнання: картки для усного рахунку, картки з рівняннями, картки для індивідуальної роботи
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.      Усний рахунок
Гра «Я тобі ти мені» (розв'язування прикладів на картках – показує вчитель)
7 · 8       9 : 1      7 · 4        36 : 9        80 : 10       0 · 4       5 · 7        6 · 8          72 : 9
3 · 7       6 : 6      8 · 8        2 · 9          6 · 9           81 : 9     7 · 7        42 : 6        40 : 8
-          Тепер ви мені задаєте приклади і якщо я називаю неправильну відповідь ви швиденько мене виправляєте.
Знайди невідоме
Розвязати рівняння 700 - х = 450       х – 50 = 300
                                    х = 250                х = 350
Завдання «Розвідники»
- Знайти приклад із відповіддю 760
420+340           570+120         360+400
320+140           340+230         650+110
- Знайти неправильно розв’язані приклади
450 – 50 = 400                           570 - (120 - 110) = 340 ( 560)
650 – 120 = 300 (530)               450 – 200 + 50 = 300
2.      Самостійна робота ( на дошці )
-          Що нового ви дізналися на минулому уроці?
54 – 18 = 36              87 – 29 = 58          90 – 35 = 55        63 – 28 = 35         72 – 36 = 36
3.      Самоперевірка ( на дошці )
ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
ІV. Опрацювання матеріалу уроку
1.      Робота з підручником с. 97 № 624 (самостійно)
-          Як потрібно виконувати письмове віднімання?
Фізкультхвилинка (для очей та рук)

2.      Первинне закріплення ( біля дошки)с. 97 № 626 (54, 29, 56, 27)
V. Закріплення вивченого матеріалу
1.                  Робота над задачею с. 97 № 628
-          Знайдіть в задачі головні слова.
-          Що в задачі відомо?
-          Чого не знаємо?
-          Як відповісти на головне питання до задачі?
1)                 9 · 4 = 36 (кг) – продали;
2)                 81 – 36 = 45 (кг)
2 . Відпочинемо!
А) с. 97 № 625
Б) Завдання хлопчика Веселунчика
Додайте найменше одноцифрове число, найменше двоцифрове і найменше трицифрове.
Від знайденої суми відніміть найбільше двоцифрове число, і ви дізнаєтесь, скільки мені років.
1        + 10 + 100  - 99 = 12
3.Проблемна ситуація № 627 (на дошці)
а : 5 – за 1 день раніше;
а : 5 + 2 – за 1 день тепер;
(а : 5 + 2) · 4 – за 4 дні
4.Робота з геометричним матеріалом (усно) с. 98 № 629
(48 + 49) – 54 = 43
Р = 48 + 49 + 54 = 151
РЕЗЕРВ (індивідуальні картки)
VІ. Домашнє завдання с. 98 № 630, 631

VІІ. Підсумок уроку

Комментариев нет:

Отправить комментарий